Club Team Rosters

13U Boys

Coach: Lex Morrison
Practice: Monday & Wednesday - 6 pm to 7:30 pm

Roster

Jack Murphy

Zion Sharpe

Toliver Stanford

Cyncere Washington

Will Marcet

Aaron Diffey

John Clark

Xavier Jones

Jake Woodham

Tournaments

  • March 19-20 - GA Hoops Invitational – Woodstock, GA

  • March 26-27 - GBA National Hoop Series 6 – Woodstock, GA

  • April 2-3 - N. Georgia Mountain Hardwood Classic – Chatsworth, GA

  • April 9-10 - The I-75 Primetime Tip-off – Calhoun, GA

  • 7-May - 11th Annual Mothers Day Classic - Marietta, GA

  • June 11-12 - Only the Best Tournament – Woodstock, GA

13U Boys

Coach: Cleo Green
Practice: Monday & Wednesday - 6 pm to 7:30 pm

Roster

Colin Hacker

Antonio Small

Jayden Juniors

Kyrie Liverman

Jeremiah Jarvis

Jackson Phillips

Jamison Praylow

Tournaments

 

  • March 19-20 - GA Hoops Invitational – Woodstock, GA

  • March 26-27 - GBA National Hoop Series 6 – Woodstock, GA

  • April 2-3 - N. Georgia Mountain Hardwood Classic – Chatsworth, GA

  • April 8-10 - The I-75 Primetime Tip-off – Calhoun, GA

  • 7-May - 11th Annual Mothers Day Classic - Marietta, GA

  • June 11-12 - Only the Best Tournament – Woodstock, GA

15U Boys

Coach: Shaka Owens
Practice: Monday & Wednesday - 7:30 pm to 9 pm

Roster

Jory Williams

Sean Carter

Macon Teel

Collin Fox

Kareem Gibson

Jeremy Willingham

Desmick Shivers

Malcom Estelle

Tobias Fannin

Emerson McKoy

Tournaments

  • March 25-27, 2022 - HoopSeen Tip-Off (Suwanee, GA)

  • *April 8-10, 2022 - Atlanta Jam (Suwanee, GA)

  • April 22-24, 2022 - Teammates (LaGrange, GA)

  • April 30-May 1, 2022 - Halftime Sports (Marietta, GA)

  • May 13-15, 2022  - Bob Gibbons TOC (Suwanee, GA)

  • *July 7-10, 2022 - Best of the South (Atlanta, GA)

* NCAA Certified Event

16U Boys

Coach: Kenneth Brown
Practice: Monday & Wednesday - 7:30 pm to 9 pm

Roster

Khameron Gilbert

Dante George

Jaren Blankenship

Josiah Smith

Jackson Soong

Emmanuel Ikenebomeh

Colin Fox

Desmick Shivers

Malcom Estelle

Jeremy Willingham

Tobias Fannin

Tournaments

  • March 25-27, 2022 - HoopSeen Tip-Off (Suwanee, GA)

  • *April 8-10, 2022 - Atlanta Jam (Suwanee, GA)

  • April 22-24, 2022 - Teammates (LaGrange, GA)

  • April 30-May 1, 2022 - Halftime Sports (Marietta, GA)

  • May 13-15, 2022  - Bob Gibbons TOC (Suwanee, GA)

  • *July 7-10, 2022 - Best of the South (Atlanta, GA)

* NCAA Certified Event

17U Boys

Coach: Earl Simmonds
Practice: Tuesday & Thursday - 6 pm to 7:30 pm

Roster

Tyler Mulner

Corey Brown

Nkosi Constant

Ricardo Francis

Christian Polanco

Jackson Soong

Dante George

Macon Teel

Kareem Gibson

Jory Williams

Sean Carter

Jaren Blankenship

Khameron Gilbert

Tournaments

  • March 25-27, 2022 - HoopSeen Tip-Off (Suwanee, GA)

  • *April 8-10, 2022 - Atlanta Jam (Suwanee, GA)

  • April 22-24, 2022 - Teammates (LaGrange, GA)

  • April 30-May 1, 2022 - Halftime Sports (Marietta, GA)

  • May 13-15, 2022  - Bob Gibbons TOC (Suwanee, GA)

  • *July 7-10, 2022 - Best of the South (Atlanta, GA)

* NCAA Certified Event